Dzisiaj jest: 3.3.2024, imieniny: Kingi, Maryna, Tycjana

Ulgi podatkowe

Dodano: 4 lata temu Czytane: 1624 Autor:
Redakcja poleca!

Z ulg podatkowych korzysta wielu Polaków. Niestety zmieniło się to od roku 2013.

Ulgi podatkowe

Zostanie wtedy zlikwidowana ulga internetowa, a także ograniczona będzie możliwość odpisywania 50% kosztów uzyskania przychodu od umów autorskich, będzie także wprowadzona zmiana przyznawania ulg na dzieci. Są to reformy, które przyjął rząd Donalda Tuska 3 lipca 2012 roku. Mają one wejść w życie z początkiem roku 2013. Dlatego zadbaj, aby maksymalnie wykorzystać ulgę podatkową za ten rok, gdyż to ostatni dzwonek, by móc skorzystać z ulgi internetowej.

Wiele polskich rodzin korzysta z ulgi internetowej. Dzięki niej można odliczyć maksymalnie 760zł w ciągu roku na internet. Oczywiście próg ten może być większy, jednakże, by móc korzystać z jej powiększonej wielkości, należy zadbać o to, by na fakturze, dokumencie sprzedaży znajdowały się dane, imiona i nazwiska dwóch, trzech lub większej ilości osób, które korzystają z internetu. 760zł jest to kwota, jaka przypada na jednego podatnika. Stąd też może zostać ona zwiększona w przypadku, gdy na dokumencie sprzedaży będzie widnieć większa liczba osób. Każda dla siebie będzie mogła zrobić odliczenie.

Polacy oprócz ulgi internetowej korzystają również często z ulgi na dziecko. Do możliwości skorzystania z tej ulgi uprawnieni są rodzice lub też prawni opiekunowie dzieci małoletnich. W przypadku, gdy rodzice rozwiedli się, nie rozliczają się wspólnie, bądź też posiadają rozdzielność majątkową, nie mogą skorzystać z tejże ulgi. Z tego przywileju korzystają rodzice, rodzice zastępczy, opiekunowie, dzieci, które:

  • Są małoletnie,
  • Uczą się i nie mają więcej niż 25 lat,
  • Pobierają rentę socjalna lub zasiłek pielęgnacyjny.
Źródło: fotos: Unsplash
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.