Dzisiaj jest: 3.3.2024, imieniny: Kingi, Maryna, Tycjana

Biznes odpowiedzialny społecznie

Dodano: 4 lata temu Czytane: 1480 Autor:
Redakcja poleca!

Wiele firm, wiele osób w obecnych czasach dąży do gromadzenia i pomnażania majątku. Każdy chce zarabiać jak najwięcej, przy tym spełniać się zawodowo, a dodatkowo mieć z tego różnego rodzaju korzyści.

Biznes odpowiedzialny społecznie

To sprowadza się do tego, iż zapominają o innych, bardziej potrzebujących ludziach. To spowodowało narodzenie się nowej idei, którą opiszemy w dalszej części artykułu.

Dosyć niedawno zrodziła się idea CSR, czyli Corporate Social Responsibility. To właśnie idea odpowiedzialnego społecznie biznesu przyświeca wielu czołowym firmom zagranicznym, które działają na rynku światowym, w tym i polskim. Co to jest więc odpowiedzialny społecznie biznes? To nic innego, jak budowanie strategii firmy, która uwzględnia nie tylko szybki zysk, ale także wszelkiego rodzaju społeczne, etyczne i ekologiczne aspekty w działalności gospodarczej. Odpowiedzialny społecznie biznes to nie tylko tworzenie produktów zgodnych z certyfikatami, przyjaznych środowisku. To także dobry kontakt z partnerami, pracownikami, kontrahentami, klientami, a także społecznością lokalną.

Firma wbrew pozorom może mieć ogromny wpływ na rozwój gospodarczy miasta, miejscowości, w której się znajduje. Odpowiedzialny społecznie biznes powinien uwzględniać takie prowadzenie firmy, w przypadku którego zaistnieje równowaga pomiędzy skutecznością, a duchowością i interesem społecznym. Przedsiębiorstwa, które pragną prowadzić odpowiedzialny społecznie biznes powinny wziąć pod uwagę możliwość sponsorowania fundacji, które niosą pomoc chorym dzieciom, najuboższym, tym, którym w życiu wiedzie się gorzej. Ważne również jest to, aby przedsiębiorstwa te dbały o odpowiednie przekazywanie specyficznych idei swym pracownikom. Jedną z nich jest chociażby promowanie przekazywania jednego procentu podatku na rzecz fundacji, bądź też na konta indywidualne osób chorych, które potrzebują wsparcia finansowego.

Firmy społecznie odpowiedzialne mogą także pomagać w domach dziecka, szkołach i innych podobnych placówkach. Powinny również dbać o swój dobry wizerunek w trakcie różnego rodzaju uroczystości. Dodatkowo z pewnością ogromnym plusem będzie pomoc społeczności lokalnej. Może to być chociażby dotacja do budowy drogi, do powstania szkolnego boiska, czy też ośrodka kultury. Wszystkie wcześniej wymienione powody są dobre, by promować ideę CSR. Odpowiedzialny społecznie biznes prowadzi wiele firm, co jedynie przyczynia się do pozytywnego ich postrzegania i przede wszystkim niesienia pomocy innym ludziom.

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.