Dzisiaj jest: 3.4.2020, imieniny: Pankracego, Renaty, Ryszarda

Jak rozliczyć ulgę internetową?

Dodano: 5 miesięcy temu Czytane: 159 Autor:
Redakcja poleca!

W przypadku, gdy korzystałeś z internetu, wiedz o tym, iż możesz opłaty za niego odliczyć od dochodu przed opodatkowaniem.

Jak rozliczyć ulgę internetową?

Pamiętaj o tym, że w rozliczeniu za rok 2019 możesz skorzystać z ulgi internetowej. Jednym z bardzo istotnych ograniczeń, które zostało zniesione w tej sferze jest fakt, iż nie ma już wymogu korzystania z internetu w miejscu zamieszkania. Oznacza to, że możesz zarówno odliczać comiesięczne faktury za internet, jak i też paragony z kafejek internetowych.

Od 2000 roku nie musisz już przedstawiać dokumentacji wydatków na internet na fakturze VAT. W obecnym rozliczeniu możesz użyć dowolnego dokumentu, który ukaże, iż poniosłeś dany wydatek, a także określi jego wysokość. Dla podatnika oznacza to, iż będzie on mógł przedstawić nawet i potwierdzenie przelewu. Potwierdzenie przeprowadzonej transakcji, czy to za pośrednictwem Poczty Polskiej, czy też własnoręcznie wykonanego przelewu bankowego będzie dokumentem, który potwierdzi fakt poniesienia wydatku.

Kolejną istotną informacją, o której należy pamiętać jest to, że wydatki na internet nie mogą przekraczać kwoty 760zł/rok. Jednakże w przypadku, gdy kilka osób mieszkających pod jednym adresem wspólnie opłaca rachunki za internet i dodatkowo widnieją one na fakturze, bądź innym dokumencie, który świadczy o dokonywaniu wpłat, mają one swój własny limit. Oznacza to, iż w domu, w którym znajduje się 3 osoby i wszystkie 3 widnieją jako odbiorcy usług internetowych, to łącznie ich limit zwiększa się do 2 280zł. Ten schemat dotyczy także i małżonków, jednakże jak już wyżej zostało wspomniane, muszą oni oboje widnieć na fakturze lub innym dokumencie sprzedaży/zapłaty.

Ustawa o uldze internetowej niestety nie przewiduje wydatków związanych z zakupem sprzętu gwarantującego dostęp do internetu. Nie możemy też wliczyć serwisu, obsługi technicznej, a także kosztów związanych z bieżącym utrzymaniem. Ulgę internetową wskazuje się w załączniku PIT/O, a następnie owy załącznik musi zostać załączony do zeznań PIT-28, PIT-36 lub też PIT-37. Każdy, kto w roku 2012 zyskał dochody z tytułu PIT-36L lub też PIT-38 nie może skorzystać z ulgi internetowej.

Na koniec niestety smutna informacja dla wielu osób, które korzystały z ulgi internetowej. Zostanie ona zlikwidowana, jednakże stanie się to dopiero w roku 2013. Dlatego w tym roku po raz ostatni można odliczyć ulgę internetową.

Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.